Komunikat
Przypominamy właścicielom, administratorom oraz mieszkańcom domów o obowiązku zabezpieczenia urządzeń wodociągowo – kanalizacyjnych i urządzeń ciepłowniczych na okres zimowy.
I. Dla zabezpieczenia urządzeń wod.-kan. i ciepłowniczych należy:
1. Naprawić w piwnicach, klatkach schodowych i bramach drzwi i okna oraz zamykać je w czasie mrozów.
2. Drzwi wejściowe do budynków z ogrzewanymi klatkami schodowymi wyposażyć w samozamykacze.
3. Grzejniki, przewody c.o, rurociągi wod.-kan. i wodomierze szczególnie narażone na działanie mrozu osłonić materiałami izolacyjnymi.
4. Studzienki wodomierzowe utrzymywać w należytym porządku oraz ocieplić pokrywy włazowe.
5. Odciąć dopływ wody do pomieszczeń nie zamieszkanych oraz prowadzić stałą kontrolę urządzeń wod.-kan.
II. Zalecenia dodatkowe:
1. Każdy odbiorca zobowiązany jest do utrzymania domowej instalacji wod.-kan. w należytym stanie. Uszkodzenia punktów poboru wody należy natychmiast naprawiać lub zawiadomić administrację nieruchomości.
2. Zabrania się korzystania z hydrantów w okresie całego roku do celów innych niż p.poż.
III. Wyznaczeni pracownicy PGKiM Sp. z o.o. sprawdzać będą wykonanie niniejszych wytycznych. Nie stosowanie się do powyższego podlega odpowiedzialności karno-administracyjnej zgodnie z Ustawą z 18 lipca 2001 r. Prawo wodne ( Dz. U. Nr 115 poz. 1229 ).
IV. Jednocześnie wyjaśnia się, że obowiązek usuwania uszkodzeń oraz nieszczelności wewnętrznych instalacji wod.-kan. należy do właścicieli, najemców (lokatorów) na ich koszt. Natomiast obowiązek usuwania uszkodzeń pionów instalacji wod.-kan. oraz głównych urządzeń należy do administracji nieruchomości.
Całodobowe przyjmowanie zgłoszeń o awariach:
- wodociągowo-kanalizacyjnych – tel. 994 oraz 278-41-78
- ciepłowniczych oraz wewnętrznych instalacjach mieszkaniowych: c.w., c.o., wod.-kan., instalacji elektrycznych w budynkach administrowanych przez PGK i M Sp. z o.o. – tel. 994 oraz 278-41-78
Zarząd PGKiM Sp. z o.o. w Turku
„EcoHarmonogram” - bezpłatna aplikacja mobilna dla mieszkańców Turku!
Od 1 września 2021 roku mieszkańcy Turku otrzymali nowe urządzenie informacyjne dotyczące gospodarki odpadami na terenie miasta.
Aplikacja EcoHarmonogram, bo o niej mowa, to usługa internetowa, która będzie wspomagać mieszkańców, wyszukując harmonogram odbioru odpadów za pomocą adresu (bez rejestracji i logowania), przypominać o nadchodzących terminach ich wywozów oraz dostarczać wszystkich niezbędnych informacji potrzebnych do prawidłowego sortowania odpadów.
W aplikacji znajdują się również informacje o punkcie selektywnej zbiórki odpadów (PSZOK) i innych miejscach, gdzie można przekazać odpady. Za pomocą aplikacji będzie również możliwe sprawdzenie jakości powietrza w Turku. Aplikacja stanowi także przewodnik po eko-edukacji. EcoHarmonogram umożliwia przesyłanie zgłoszeń np. dzikich wysypisk, nieodebranych odpadów, niewłaściwej segregacji.
Aplikacja EcoHarmonogram jest dostępna do ściągnięcia w sklepach AppStore (dla systemu IOS), Google Play (dla systemu Android). Wystarczy wejść na swoim Smartfonie do sklepu z aplikacjami, wyszukać aplikację „EcoHarmonogram” i kliknąć zainstaluj. Następnie należy wybrać miasto, w którym się mieszka oraz wpisać ulicę.
W trosce o mieszkańców nieużywających smartfonów wszelkie informacje zawarte
w aplikacji mobilnej będą również dostępne na oficjalnym serwisie informacyjnym Miasta Turek oraz na stronie internetowej www.orlistaw.pl
Zachęcamy mieszkańców do korzystania z aplikacji EcoHarmonogram.
Zmiana godzin przyjmowania odpadów w PSZOK
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Spółka z o.o. w Turku informuje turkowian, że od 2 listopada 2021 r. zmieniają się godziny przyjmowania odpadów w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Polnej 4 w Turku.
Punkt czynny będzie:
-w poniedziałek od 10.00 do 18.00
-w środę od 10.00 do 18.00
-w sobotę od 7.00 do 12.00
Jednocześnie przypominamy, że osoby chcące oddać odpady w PSZOK muszą okazać się dokumentem tożsamości ze zdjęciem i dowolnym rachunkiem na to samo nazwisko (np. za wodę, prąd), potwierdzającym zamieszkiwanie na terenie Turku.
Zarząd PGKiM Sp. z o.o. w Turku
Zmiany na miejskim zieleniaku
Na zieleniaku trwają prace związane z likwidacją starych, od dawna nie użytkowanych pawilonów handlowych. Dzięki uporządkowaniu i nowemu zagospodarowaniu tego terenu, północna część zieleniaka ożywi się.
Rok po wybuchu
Mija rok od dramatycznego zdarzenia, które miało miejsce w bloku przy ul. Wyszyńskiego 14. Od tamtego czasu trwają prace związane z przywróceniem zniszczonych mieszkań do użytkowania.
- Jakość wody
- Wkrótce ruszają prace na Wyszyńskiego 14
- Deszczówka czyli właściwie co
- Jakość wody
- My segregujemy, a oni mieszają czyli największy śmieciowy mit
- Komunikat w sprawie podliczników
- Dofinansowanie na retencję wód deszczowych w Turku
- Budowy i modernizacje czyli plany na 2021 rok
- Wysyłamy turkowianom dane o zużyciu wody
- Podsumowanie2020
- Home /
- 2021